22 400 23 42
22 400 23 42

O firmie

O firmie

Geneza firmy ROMATEX sięga lat 80-tych ubiegłego stulecia kiedy to spółka szwajcarska ROCATEX prowadziła na terenie Polski sprzedaż precyzyjnych obrabiarek firm szwajcarskich, takich jak TORNOS, STUDER, TRIPET, WYSBROD, niemieckich DECKEL, Herbert Walter (później exeron) i szwedzkiej firmy JUNGNER. Po wycofaniu się firmy ROCATEX z rynku polskiego, jeden ze wspólników tej firmy, Robert Matyjek założył w roku 1992 firmę ROMATEX i kontynuował działalność. Nazwa firmy pochodzi od modnego wówczas sposobu generowania nazw firm zawierającego w sobie skrót literowy imienia i nazwiska oraz końcówkę ex lub imp, w tym przypadku - RObert MATyjek EXport.

W latach 90-tych ubiegłego stulecia ROMATEX był wyłącznym dealerem firmy DECKEL w Polsce. Później po połączeniu DECKLA najpierw z GILDEMEISTER potem jeszcze z MAHO i później po utworzeniu grupy DMG, ROMATEX dalej aktywnie sprzedawał obrabiarki tej firmy na rynku polskim, aż do roku 2000, kiedy to powstała firma DMG Polska z siedziba w Pleszewie. Oprócz szerokiej gamy maszyn DMG w zakresie dostaw były drążarki Herberta Waltera (dziś exeron) szlifierki uniwersalne Jungner i narzędziowe Michael Deckel i tokarki MONFORTS.

W latach 2004 – 2012 ROMATEX był wyłącznym dealerem firmy HERMLE w Polsce. Odnieśliśmy duży sukces sprzedając ponad 70 centrów obróbkowych 5-osiowych w tym okresie. Sprzedaż tych maszyn była tytaniczną pracą całego zespołu ROMATEX, ponieważ technika obróbki 5-osiowej nie była tak popularna jak teraz. Jednak i firma HERMLE, jak poprzednio DMG, utworzyła swój oddział w Polsce i współpraca z ROMATEX zakończyła się w roku 2012.
Lata 2012 do dnia dzisiejszego to dynamiczny rozwój firmy z ustabilizowanym programem dostaw, renomowanymi i niezawodnymi dostawcami maszyn. Kompetentni i komunikatywni inżynierowie sprzedaży pomagają klientom wybrać typ maszyny odpowiedni do zadań. Dobrze wyszkoleni inżynierowie serwisu szybko reagują na problem u klienta i potrafią poradzić sobie z każdą awarią.

Hedelius
exeron logo
Cheto
Excetek
Ziersch
Axile
Oelheld